Tutaj jesteś:  Strona główna  |  Gospodarka odpadami w gimnie  |  Miejsca zagospodarowania zmieszanych odpadów komunalnych, powstających na terenie Gminy Sejny

Miejsca zagospodarowania odpadów komunalnych, powstających na terenie Gminy Sejny

Miejsca zagospodarowania zmieszanych odpadów komunalnych i selektywnie zebranych, powstających na terenie Gminy Sejny:

Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami  w Suwałkach Sp. z o.o. ul. Buczka 150A,
16-400 Suwałki
. (Regionalna Instalacja  Przetwarzania Odpadów Komunalnych – RIPOK).

Poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania  w roku 2014 roku wyniósł 2,85 %, natomiast poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła wniósł 21,7%.

Poziom ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji kierowanych do składowania  w roku 2015 roku wyniósł 5 %, natomiast poziom recyklingu, przygotowania do ponownego użycia następujących frakcji odpadów komunalnych: papieru, metali, tworzyw sztucznych i szkła wniósł 29,51%.

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, prowadzony jest przez PGK Sejny Sp. z o.o. w miejscowości Marynowo 35, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.

Sprzęt elektryczny i elektroniczny można oddawać w w/w PSZOKu oraz w ramach cyklicznych zbiórek tzw. „wystawek”. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sejnach Sp. z o.o. (siedziba w Marynowie 35, 16-500 Sejny) odbiera sprzęty po uprzednim zawiadomieniu telefonicznym, lub w sklepach AGD/RTV.

Przeterminowane leki można oddawać w aptece „MALWA” ul. Zawadzkiego 19 w Sejnach.

Zużyte baterie można oddawać w Urzędzie Gminy Sejny ul. Świerczewskiego 1, 16-500 Sejny